Dau bine cu dreapta

In vestul salbatic, la un bar intra un cowboy. Se duce la bar si zice:
- Barman, un wisky ca dau bine cu dreapta!!!
Barmanul, mai fricos, scoate un pahar si i-l da. A doua zi, tipul revine:
- Barman, un wisky k dau bine cu dreapta!!!
La fel, barmanu se supune.
Enervat de tot ce i se intampla, barmanul se duce la serif si-i povesteste cele intamplate. In ziua urmatoare, seriful vine si sta toata ziua la bar. La un moment dat intra tipul nostru si zice:
- Barman, un wisky ca dau bine cu dreapta!!!
La care seriful zice:
- Auzi, si eu dau bine cu dreapta!!
- I-auzi barman!! zice cowboy-ul, da-i si lui un pahar!
Share: