Mi-au inghetat mainile..!

Doi tineri indragostiti se duc la munte intr-un week-end de iarna. Dupa ce-si intind cortul, el se duce sa taie niste lemne. Vine inapoi si spune:
- Draga, mi-au inghetat mainile!
Ea ii raspunde:
- Baga-le intre coapsele mele si o sa se incalzeasca.
Dupa pranz, el se duce sa taie lemne, din nou. La intoarcere ii spune din nou iubitei:
- Draga, mi-au inghetat rau mainile!
Ea ii raspunde:
- Baga-le intre coapsele mele ca sa se-ncalzeasca.
Dupa cina, baiatul se duce din nou la lemne, iar la intoarcere ii spune fetei:
Draga, mi-au inghetat mainile rau de tot!
Iubita lui, nervoasa, ii raspunde:
- Mai da-o dracu’ de treaba, urechile alea nu-ti ingheata deloc?

http://tolbacubancuri.blogspot.com
Share: