• Cine se simte prost, sa vina langa mine !
• Am sa te frec data viitoare, de n-ai sa stii cum te cheama nici cu buletinul in mana.
• Daca v-ati tampit, notati pe ceva, ca asa fac si eu !
• Voi sunteti 29 de cretini, eu sunt unul singur !
• Te-ascult acuma, idiotule, sa vad ce nu stii.
• Tatal era avocat, mama era moldoveanca...
• M-am uitat de cateva ori spre voi, dar nu s-aude.
• Eu ma chinui s-o fac cu mana la tabla, si nimeni nu vrea sa se uite !
• Ia iesi la tabla si hai s-o facem !
• Eu nu pot sa-mi tin orele, pentru ca la voi e pauza in timpul orei mele.
• Ba, si daca sunteti imbecili si n-aveti tinere de minte, luati-va dracu' un carnetel si notati in el. Uite: eu am vreo doua...
• La ora de algebra: "Hai Bogdane, rezolva parantezele alea odata, ca se suna!"
• E lesne de sesizat si intelege toata lumea.
• Sterge tabla si las-o uda!
• V-am jignit eu vreodata, tampitilor!
• Vorbiti, mai, pe randuri!
• La ora de geografie: "Lacul Rosu nu se numeste Rosu pentru ca e rosu, ci pentru ca asa i se spune".
• Am sa te frec data viitoare de n-ai sa stii cum te cheama nici cu buletinul in mana.
• Ti-ai dat cu zambinol pe fata, ai luat da la tata Iliescu?
• P'asta o facem orala.
• Bai, tipati aicea ca in jungla! Trebuie sa tragem o frontiera sa va separam. Zona tropicala de o parte, clasa XI G de cealata parte.
• Folosesti hartia de filtru de parca te-ai sterge undeva...
• Cand vin, sa gasesc absentii pe catedra.
• Profesoara de chimie a spus unui coleg de clasa cand acesta a fost chemat la raspuns: " Nu mai clipi cu ochii ca broasca in piftie! Raspunde odata la intrebare."
• Dau cu mine dupa tine, de nu se vede om cu persoana
• Ce te uiti la mine asa.....tridimensional?
• Hai ca va nauceam cu lucrarea asta.
• Ivascu, Murgoci: -Ce mai rezulta din reactie? Nisip, apa sau prostie?
• Mecla, Colegiul S.H., Ploiesti, profa de istorie: "Haidetzi mai repede ca avem multe lucruri de lucrat !!!"
• Sunteti niste paduchenii cu capul cat o nuca ....aaa .... si mintea...... scrieti, nu va mai holbati la mine, lepre infecte ....
• Ma, maine facem sedinta cu parintii...lasa ca le zic eu ca, chiuliti in stil barbar!
• Eu kred ca te-a scapat maica-ta-n cap cand ai fost mic, de-aia esti asa de prost acum!
• Nu am dat eu 7 daramite...6! ?!?
• Asta nu-i ora de matematica! Parca-i ora de algebra!
• Pe asta vreau sa mi-o puneti intre paranteze(reactia)
• (La ora de matematica, cand unul dintre colegi a indraznit sa-i raspunda profesorului) Tu, un bou de 18 ani te pui cu unul ca mine?
• Mai, oameni buni, de acord, profesorii scot perle, dar macar scrieti-le corect gramatical, ce naiba.... Voi nu va vedeti pe voi cat de inculti sunteti? Si mai avet pretentii de la altii... In primul rand, cel care face o observatie trebuie sa fie el insusi fara greseala, pentru a cere acelasi lucru de la altul. Si inca ceva: sunt studenta, nu profesoara, asa ca, acesta nu constituie un protest al profesorilor, sa fie clar!
• Eu nu vad acuma de ce sa stau cu cracii-n sus, daca eu mi-am terminat treaba!
• Va rog sa faceti ceva cu gura inchisa.. acolo in banca!
• Nu stiu ce-a fost la gura mea, nu-mi dau seama.
• Va credeti destepti? Eu v-am pus notele alea mari.
• Va dau un doius, de nu va vedeti profa de latinus.
• Intre ce ani a murit Eminescu?
• Profu de mate: "Mama, ce era la gura mea !!! Da` inauntru !!!"
• Profu de mate: "Invatzatati derivatele, ca in prima saptamana de scoala o sa va dau o lucrare de-o sa va sara mucii pe pereti !! "
• Voi sunteti 30 de dobitoci, eu sunt unul singur!!!
• Ce v-ati asezat toti acolo in fund? Veniti mai in fata!
• Ba, fiul lui Nechifor Lipan, Ghiorghita, nu era mai destept decat taicasu`, stia sa scrie si sa citesca dar, asta nu insemna ca era mai destept!
• P'asta o facem orala.
• Baai, da voi sunteti ca avioanele alea americane, F nu stiu cat, U2, invizibile, nu va vede nimeni si nu vedeti nimic...
• Bai, tipati aicea ca-n jungla! Trebuie sa tragem o frontiera sa va separam. Zona tropicala de o parte, clasa XI G de cealata parte.
• Decebal, in loc sa moara, a preferat sa se sinucida.
• Biologie: Toata lumea stie sa mestece, stie sa suga... Eu vorbesc si tu ma acoperi !!!
• Geografie: La noi sunt niste sporturi nationale: halbere, coniac canoe....
• Economie: Nu tre' sa notati tot ce spun eu. Eu mai spun si prostii...
• Informatica: Eu ma bucur ca va fac sa va simtiti bine dar, hai, totusi, sa nu ne simtim chiar asa de bine!
• Femeile care fumeaza au creierul in partea de jos, de le ia vantul ca pe niste parasute.
http://tolbacubancuri.blogspot.com
0 Comments:
Trimiteți un comentariu