Tiganului ii place viteza

Un tigan isi cumpara o masina Ferrari. Dupa doua saptamani i se strica cutia de viteze si o trimite la reprezentanta in Italia. Ii repara italienii masina.. si i-o trimit inapoi...
Dupa alte doua saptamani, iar i se strica cutia de viteze. Italienii ii repara cutia din nou, dar trimit un reprezentat sa mearga cu tiganu', sa vada de ce se tot strica cutia.
Merge tiganu' pe autostrada cu a 1-a, a 2-a, a 3-a... a 6-a... ajunge la 350km/h si il intreaba pe reprezentant:
- Ce spui, Señor? Esti speriat?
La care reprezentantul:
- Nu sunt speriat deloc... stiu ca masina poate...
La care tiganul:
- He, he... Stai sa vezi cand bag "R"-ul, de la Racheta.

http://tolbacubancuri.blogspot.com
Share: