Nu se mai poate asa!!

Un proces de divort. Reclamanta:
- Domnilor judecatori! Nu se mai poate! Cand ne-am luat o faceam o data seara, o data dimineata. Dupa un timp a vrut de doua ori seara, de doua ori dimineata. La vreun an de la casatorie, ajunseseram s-o facem de trei ori seara si de trei ori dimineata. Ei! insa in ultimul timp, se invoieste de la serviciu ca s-o facem si la pranz de trei ori! Nu se mai poate asa!!!
Judecatorii, barbati nu tocmai tineri, au inteles perfect problema femeii, dar, dreptul la aparare al barbatului fiind garantat, i-au dat cuvantul si lui.
- Dumneata, ce-ai de zis?
Acesta, unul mic, sfrijit, care isi stergea de zor fruntea imbrobonata de sudoare, zise:
- Pai, domnilor judecatori, ce sa zic?! Eu si acum as vrea!



http://tolbacubancuri.blogspot.com
Share: