Un agent secret american merge in Rusia intr-o bodega si incearca sa-si demonstreze ca rusii il vor considera unul de-al lor.
Cere in cea mai perfecta rusa un pahar de vodka si il bea dintr-o inghititura.
Rusii din bar se uita admirativ la el si zic:
- Tu esti spion american!
Americanul infuriat, ia o balalaika de la unul de pe scena si incepe sa cante la ea ca un mester.
Barmanul si rusii din jur:
- Tu esti spion american!
Americanul mai incearca un truc. Cere orchestrei sa cante un cazacioc. Si incepe americanul nostru sa danseze de nebun.
Barmanul si rusii din jur:
- Tu esti spion american!
Suparat la culme, americanul intreaba pe barman:
- De ce tot spuneti ca nu sunt rus?
- Pai de baut ai baut ca un rus, de cantat la balalaika ai cantat ca cei mai meseriasi de la noi, iar de dansat cazacioc.. n-am mai vazut pe nimeni sa danseze asa de bine.
- Si atunci?
- Pai noi in Rusia nu avem negri…
http://tolbacubancuri.blogspot.com
Spionul american
Written by Passepartout
on 17:00
in Bancuri cu americani, bancuri cu barmani, bancuri cu negri, Bancuri cu rusi
with
Niciun comentariu
0 Comments:
Trimiteți un comentariu